Tristin has logged 495 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read prior review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry