Tristin has logged 64 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Edit this entry  
27
Happiness

Happiness

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★½
Edit this entry  
24
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Menashe

Menashe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Kiss of the Vampire

The Kiss of the Vampire

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★
Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
9/11

9/11

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★½
Edit this entry  
08
Oscar

Oscar

1991
×
★★★½
Edit this entry