Sort by

Tristiac has logged 445 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pan

Pan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Good Marriage

A Good Marriage

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry