Taylor has logged 403 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Jones

Love Jones

1997
×
★★½
Edit this entry  
30
The Smiling Madame Beudet

The Smiling Madame Beudet

1923
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wavelength

Wavelength

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Listen to Britain

Listen to Britain

1942
×
★★★½
Edit this entry  
29
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★
Edit this entry  
29
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★½
Edit this entry  
29
Flaming Creatures

Flaming Creatures

1963
×
★★★½
Edit this entry  
28
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Corner in Wheat

A Corner in Wheat

1909
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Mad Masters

The Mad Masters

1955
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hold Me While I'm Naked

Hold Me While I'm Naked

1966
×
★★★½
Edit this entry  
28
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silence and Cry

Silence and Cry

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Bleak Moments

Bleak Moments

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
Flag Day

Flag Day

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Azor

Azor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mondo Cane

Mondo Cane

1962
×
★½
Edit this entry  
25
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★
Edit this entry  
25
Smoke

Smoke

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
Downpour

Downpour

1972
×
★★★½
Edit this entry  
24
No Way Out

No Way Out

1950
×
★★
Edit this entry  
23
After Life

After Life

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mrs. Parker and the Vicious Circle

Mrs. Parker and the Vicious Circle

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
Pinky

Pinky

1949
×
★★
Edit this entry  
21
Red Sorghum

Red Sorghum

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Devi

Devi

1960
×
★★★★
Edit this entry