Taylor has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silver Lode

Silver Lode

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Touch the White Woman!

Don't Touch the White Woman!

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Vinyl

Vinyl

1965
×
★★★
Edit this entry  
23
Signs & Wonders

Signs & Wonders

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Merton of the Movies

Merton of the Movies

1947
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Meet the People

Meet the People

1944
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ship Ahoy

Ship Ahoy

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
That's Entertainment! III

That's Entertainment! III

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
That's Entertainment, Part II

That's Entertainment, Part II

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Caught

Caught

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hud

Hud

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beach

The Beach

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Late August, Early September

Late August, Early September

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Kismet

Kismet

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood on the Moon

Blood on the Moon

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
That's Entertainment!

That's Entertainment!

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Recollections of the Yellow House

Recollections of the Yellow House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Pacifist

The Pacifist

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Le Pont du Nord

Le Pont du Nord

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Roaring Twenties

The Roaring Twenties

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bedlam

Bedlam

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Finances of the Grand Duke

The Finances of the Grand Duke

1924
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gideon's Day

Gideon's Day

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Round-Up

The Round-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★
Edit this entry  
03
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Claire Dolan

Claire Dolan

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great McGinty

The Great McGinty

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry