Sort by

trollmusik has logged 12 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Legend of the 7 Golden Vampires

The Legend of the 7 Golden Vampires

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Better Days

Better Days

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Skidoo

Skidoo

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Leonard Part 6

Leonard Part 6

1987
×
Read the review Edit this entry  
06
Laser Mission

Laser Mission

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Kiss of the Spider Woman

Kiss of the Spider Woman

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry