Sort by

Addison has logged 19 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
Mute

Mute

2018
×
★½
Edit this entry  
24
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★½
Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Edit this entry