Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sator

Sator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Resident

The Resident

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil

The Evil

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blood Conscious

Blood Conscious

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Call

The Call

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★½
Edit this entry  
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Sublet

Sublet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Edit this entry  
17
Separation

Separation

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spiral

Spiral

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ringu 0

Ringu 0

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gaia

Gaia

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dare

Dare

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Awake

Awake

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Skyfire

Skyfire

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Scary House

The Scary House

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Edit this entry