• The Beatles: Get Back

  • No Time to Die

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • 8:46

  • Extraction

    ★★★

  • Devs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Primal

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Ghosts of Sugar Land

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Serenity

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Escape at Dannemora

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Maniac