RSS feed for Matthew
  • Hamilton

    ★★½

  • Bad Advice

  • BabyPluto

  • Siberia

    ★★★½

  • Unlocked

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Trayvon Hoax: Unmasking the Witness Fraud that Divided America

    ★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Full Force

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Brendan Schaub: You'd Be Surprised

  • Rocketman

    ★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Last Summer

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Death Is Just Around The Corner

  • Us

    ★★½

  • Good Boys

    ★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Light of My Life

    ★★★½

  • D E S T R U C T

  • The Souvenir

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★★★