RSS feed for Matthew

Matthew has logged 33 entries for films released in 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry