truman has logged 37 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lou

Lou

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Punish

Punish

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Long Way Down

The Long Way Down

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twisty Box: A Collection of Yowg Films

Twisty Box: A Collection of Yowg Films

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pinocchio

Pinocchio

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
The Cheating Pact

The Cheating Pact

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Patton

Patton

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry