truman has logged 21 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Team Thor

Team Thor

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
Read the review Edit this entry  
17
Fallen Autumn

Fallen Autumn

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The American President

The American President

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whacked

Whacked

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Maelström

Maelström

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry