Sort by

tru has logged 27 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Eliminator

The Eliminator

2015
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Change of Clothes

A Change of Clothes

2017
×
Edit this entry  
26
Hypnagogia

Hypnagogia

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Oliver Stone's Untold History of the United States

Oliver Stone's Untold History of the United States

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
15
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aliens in the Attic

Aliens in the Attic

2009
×
Edit this entry  
08
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Diving into Darkness

Diving into Darkness

2017
×
★★★★
Edit this entry