truman has logged 33 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
RBG

RBG

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Far from the Tree

Far from the Tree

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Moose Hunt

The Moose Hunt

1931
×
Edit this entry