Sort by

truman has logged 20 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry