Sort by

truman has logged 235 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Druids Druids Everywhere

Druids Druids Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Local Legends

Local Legends

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaky Farley

Freaky Farley

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Am a Knife with Legs

I Am a Knife with Legs

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Bear for Punishment

A Bear for Punishment

1951
×
Edit this entry  
16
Motern Media Christmas Special

Motern Media Christmas Special

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Druid Gladiator Clone

Druid Gladiator Clone

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sammy

Sammy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Adventures in Cruben Country

Adventures in Cruben Country

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Summer of '42

Summer of '42

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Obtuse Todd

Obtuse Todd

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slingshot Cops

Slingshot Cops

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Porky's Duck Hunt

Porky's Duck Hunt

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pit

The Pit

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry