RSS feed for trumanlove
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Zapruder Film of Kennedy Assassination

Zapruder Film of Kennedy Assassination

1963
×
Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
22 July

22 July

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Teenage Cocktail

Teenage Cocktail

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
Edit this entry  
02
The Wailing

The Wailing

2016
×
Edit this entry  
01
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
Edit this entry  
31
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider's Web: A Pig's Tale

Spider's Web: A Pig's Tale

2006
×
Edit this entry  
30
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
Edit this entry  
30
An Ant's Life

An Ant's Life

1998
×
Edit this entry  
30
Plan Bee

Plan Bee

2007
×
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
24
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Triangle

Triangle

2009
×
Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Greta

Greta

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Edit this entry  
03
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Master

The Master

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Final Destination

Final Destination

2000
×
Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read prior review Edit this entry  
21
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
15
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Martyrs

Martyrs

2008
×
Read the review Edit this entry