Sort by

Tommy has logged 131 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
9/11

9/11

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House

The House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kidnap

Kidnap

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Erased

Erased

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Layover

The Layover

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry