Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Lolita

Lolita

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Betrayal

Betrayal

1983
×
★★½
Edit this entry  
04
The Ticket

The Ticket

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry  
14
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Traffic Warden

Traffic Warden

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Late Show - A Short Film By Spike Jonze

The Late Show - A Short Film By Spike Jonze

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Undine

Undine

2020
×
Edit this entry  
05
Permission

Permission

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★
Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rio

Rio

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
31
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★½
Edit this entry