Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cellar

The Cellar

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Agent Game

Agent Game

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Crab

Black Crab

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Contractor

The Contractor

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Replicant

Replicant

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clean

Clean

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killerman

Killerman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Looks

Last Looks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Specialist

The Specialist

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Double Team

Double Team

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry