Sort by

TSJ has logged 1,017 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Edit this entry  
31
The Bellboy and the Playgirls

The Bellboy and the Playgirls

1962
×
½
Edit this entry  
31
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Too Young to Die?

Too Young to Die?

1990
×
★★
Edit this entry  
31
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fuzz

Fuzz

1972
×
Edit this entry  
28
Savage Beach

Savage Beach

1989
×
★½
Edit this entry  
27
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★½
Edit this entry  
26
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★
Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★½
Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★½
Edit this entry  
25
Nothing Compares

Nothing Compares

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Next Exit

Next Exit

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★
Edit this entry  
25
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★½
Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
Edit this entry  
20
Fascination

Fascination

1979
×
★★
Edit this entry  
20
High Heat

High Heat

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Burning Up Inside

Burning Up Inside

1979
×
★★½
Edit this entry  
19
Voir la Mer

Voir la Mer

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★
Edit this entry  
19
The Tempest

The Tempest

1979
×
★★★
Edit this entry  
19
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Midnight

Midnight

1982
×
★★
Edit this entry  
18
Chemical Wedding

Chemical Wedding

2008
×
★★
Edit this entry  
18
Dual

Dual

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Spasmo

Spasmo

1974
×
★★
Edit this entry  
17
Eva & Adam: Four Birthdays and a Fiasco

Eva & Adam: Four Birthdays and a Fiasco

2001
×
½
Edit this entry  
16
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★
Edit this entry  
15
The Outside

The Outside

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The Brotherhood of Satan

The Brotherhood of Satan

1971
×
Edit this entry  
13
Crack in the World

Crack in the World

1965
×
★★½
Edit this entry  
13
Escape to the Silver Globe

Escape to the Silver Globe

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Trials of Oscar Wilde

The Trials of Oscar Wilde

1960
×
★★½
Edit this entry