Sort by

TSJ has logged 99 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★
Edit this entry  
31
Righteous Kill

Righteous Kill

2008
×
★★
Edit this entry  
31
Woman in the Moon

Woman in the Moon

1929
×
★★★★
Edit this entry  
31
Pulp

Pulp

1972
×
★★
Edit this entry  
31
A Midnight Clear

A Midnight Clear

1992
×
★★★
Edit this entry  
31
Master

Master

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★½
Edit this entry  
30
The Big Doll House

The Big Doll House

1971
×
★★½
Edit this entry  
30
The Village Detective: A Song Cycle

The Village Detective: A Song Cycle

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Caged Fury

Caged Fury

1990
×
★★
Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
½
Edit this entry  
26
Timebomb

Timebomb

1991
×
★★½
Edit this entry  
26
The Shadowed Mind

The Shadowed Mind

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
I'm Dangerous Tonight

I'm Dangerous Tonight

1990
×
★★½
Edit this entry  
25
Berserk

Berserk

1967
×
★★½
Edit this entry  
25
Roadracers

Roadracers

1994
×
★★
Edit this entry  
25
The Million Eyes of Sumuru

The Million Eyes of Sumuru

1967
×
★★½
Edit this entry  
25
Dire Straits: Alchemy Live

Dire Straits: Alchemy Live

1984
×
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Time I Saw Paris

The Last Time I Saw Paris

1954
×
★★
Edit this entry  
24
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
Debug

Debug

2014
×
★½
Edit this entry  
24
The Female Executioner

The Female Executioner

1986
×
★★
Edit this entry  
24
Disney's Summer Magic Quest

Disney's Summer Magic Quest

2022
×
½
Edit this entry  
24
Live Nude Girls

Live Nude Girls

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
When Dinosaurs Ruled the Earth

When Dinosaurs Ruled the Earth

1970
×
★★
Edit this entry  
23
Victoria's Secret: Angels and Demons

Victoria's Secret: Angels and Demons

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Border Run

Border Run

2012
×
★½
Edit this entry  
23
Black Gunn

Black Gunn

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
Beneath Still Waters

Beneath Still Waters

2005
×
★★
Edit this entry  
23
The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

1970
×
★★★
Edit this entry  
23
Love Camp 7

Love Camp 7

1969
×
★★
Edit this entry  
22
Atlantis

Atlantis

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
Edit this entry  
18
Who is Ghislaine Maxwell?

Who is Ghislaine Maxwell?

2022
×
★★
Edit this entry  
18
An Inconvenient Tax

An Inconvenient Tax

2011
×
Edit this entry  
18
RED 2

RED 2

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Oasis of the Zombies

Oasis of the Zombies

1982
×
★½
Edit this entry  
18
The Pit

The Pit

1962
×
★★
Edit this entry  
18
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
Family Enforcer

Family Enforcer

1976
×
★★
Edit this entry  
18
Nightwish

Nightwish

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Green Lantern: Beware My Power

Green Lantern: Beware My Power

2022
×
★½
Edit this entry  
17
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★
Edit this entry  
17
Libido

Libido

1965
×
★★★½
Edit this entry  
17
Golden Sun

Golden Sun

1975
×
★★
Edit this entry  
17
Chill Out, Scooby-Doo!

Chill Out, Scooby-Doo!

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★
Edit this entry