Sort by
  • Champions

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Troll

    ★★½

  • The Murmuring

  • The Viewing

  • Dreams in the Witch House

  • Pickman's Model

  • The Outside

  • The Autopsy

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • She Said

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Swimmers

    ★★★

  • Saint Omer

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Whistleblowers: Inside the UN

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Enys Men

    ★★★★½

  • Corsage

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Navalny

    ★★★★

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Pirates

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Markus Eder: The Ultimate Run

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½