Sort by

Tom has logged 258 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Help

Help

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Race for the Sausage

The Race for the Sausage

1907
×
Read prior review Edit this entry  
22
The Race for the Sausage

The Race for the Sausage

1907
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Patrick

Patrick

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
After Blue

After Blue

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rita, Sue and Bob Too

Rita, Sue and Bob Too

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Visit

The Visit

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry