Sort by

Tom has logged 59 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shirley Valentine

Shirley Valentine

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Quest for Fire

Quest for Fire

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sunday's Illness

Sunday's Illness

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Falling

Falling

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Girl

Girl

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Time Share

Time Share

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Story of Film: A New Generation

The Story of Film: A New Generation

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clan of the White Lotus

Clan of the White Lotus

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Crippled Avengers

Crippled Avengers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Deep

The Deep

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Champions

Champions

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Boxer from Shantung

The Boxer from Shantung

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Hamburger Hill

Hamburger Hill

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry