• Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Voice from the Stone

    ★★★

  • The Bye Bye Man

    ★★

  • The Founder

    ★★★★

  • The Last King

    ★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Dresser

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Clown

    ★★½

  • X+Y

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★½

  • Pacific Rim

    ★★

  • The Great Beauty

    ★★★★

  • Mama

    ★★★½

  • Halo 4: Forward Unto Dawn

    ★½

  • People Like Us

    ★★

  • The Fighter

    ★★★★½

  • Submarine

    ★★★

  • The Wolfman

    ★★

  • A Serious Man

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★½

  • Eastern Promises

    ★★★

  • The Last King of Scotland

    ★★★½

  • The Legend of Zorro

    ★★

  • The Merchant of Venice

    ★★★

  • The Room

  • American Beauty

    ★★★★

  • Thinner

    ★★

  • Twelve Monkeys

    ★★★★

  • The Last of the Mohicans

    ★★★

  • The Old Man and the Sea

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★