RSS feed for tsveti

tsveti has logged 31 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Our Lovers

Our Lovers

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
26
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
High Strung

High Strung

2016
×
★★
Edit this entry  
14
The Hustle

The Hustle

2019
×
Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
15
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Edit this entry  
14
I Hear the Sunspot

I Hear the Sunspot

2017
×
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
Edit this entry