• The Guilty

    ★★★½

  • Awake

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • Save Ralph

  • Mank

    ★★★★

  • Rogue City

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • The Old Guard

    ★★

  • #Alive

    ★★½

  • Lost Bullet

  • If Anything Happens I Love You

  • The Letter Room

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Capone

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★★★

  • Masameer: The Movie

  • Dracula

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Crawl

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

    ★★★★

  • Ma

  • Fire Will Come

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • The Silence

  • The Ruthless

  • 27th of Shaban

  • Curtain

    ★★

  • The Rat

  • Masameer: Taharyat Kalb

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Ice Age