Sort by

Tom🌹 has logged 640 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Cock and Bull Story

A Cock and Bull Story

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cube

Cube

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Comet

Comet

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Locke

Locke

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry