Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Wham!

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Take Care of Maya

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★½

  • The English

    ★★★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • Where Have All the Lesbians Gone?

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • This Is Going to Hurt

    ★★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

  • Superworm

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Marvel Studios Assembled: The Making of WandaVision

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Best Sellers

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★

  • My First Summer

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★