Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Wham!

Wham!

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The English

The English

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★½
Edit this entry  
21
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jumper

Jumper

2008
×
★★
Edit this entry  
17
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★
Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry