Sort by

matilda has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Anesthesia

Anesthesia

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Welcome to the Rileys

Welcome to the Rileys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry