• Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Body Cam

    ★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Man from Beirut

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • VFW

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Kitchen

  • Ready or Not

    ★★★★

  • 8

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • First Love

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Villains

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • System Crasher

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • I Am Mother

  • Escape Room

    ★★★

  • Leprechaun Returns

    ★★★½

  • Atlas

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Monstrum

    ★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★★

  • Keep an Eye Out

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Burning

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Border

    ★★★★

  • The Silent Revolution

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★