Sort by

STEPHEN has logged 2,015 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Go Lovely

Happy Go Lovely

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
When Night Falls

When Night Falls

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Firefly

The Firefly

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ribbit

Ribbit

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Chasing 3000

Chasing 3000

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back To The Sea

Back To The Sea

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Who's Been Sleeping in My Bed?

Who's Been Sleeping in My Bed?

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gift of Love

The Gift of Love

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
F/X2

F/X2

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Stranger in My Arms

A Stranger in My Arms

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The All American

The All American

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Brüno

Brüno

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Legend of Kung Fu Rabbit

Legend of Kung Fu Rabbit

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ted

Ted

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
Ghost Squad

Ghost Squad

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Lion of the Desert

Lion of the Desert

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Escobar: Paradise Lost

Escobar: Paradise Lost

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Revolt of Mamie Stover

The Revolt of Mamie Stover

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Twelve O'Clock High

Twelve O'Clock High

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pride of St. Louis

The Pride of St. Louis

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Holiday Road Trip

Holiday Road Trip

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pride of the Yankees

The Pride of the Yankees

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Imagining Argentina

Imagining Argentina

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Defending Santa

Defending Santa

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Edge of Madness

Edge of Madness

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sink the Bismarck!

Sink the Bismarck!

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Over The Hill Gang Rides Again

The Over The Hill Gang Rides Again

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolly Parton's Christmas of Many Colors: Circle of Love

Dolly Parton's Christmas of Many Colors: Circle of Love

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
You're in the Navy Now

You're in the Navy Now

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas in Conway

Christmas in Conway

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolly Parton's Coat of Many Colors

Dolly Parton's Coat of Many Colors

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Way Ahead

The Way Ahead

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Goddess

Goddess

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Go for Broke!

Go for Broke!

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Marry Me at Christmas

Marry Me at Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Journey Back to Christmas

Journey Back to Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry