Sort by

STEPHEN has logged 200 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tales from the Organ Trade

Tales from the Organ Trade

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
All Fall Down

All Fall Down

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Cry Blood Apache

Cry Blood Apache

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Apache Blood

Apache Blood

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadly Honeymoon

Deadly Honeymoon

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Social Suicide

Social Suicide

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Flat Top

Flat Top

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Yes, Giorgio

Yes, Giorgio

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sorority Wars

Sorority Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Indian Uprising

Indian Uprising

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Secrets of an Undercover Wife

Secrets of an Undercover Wife

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrink

Shrink

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Not in Love: The Story of 10cc

I'm Not in Love: The Story of 10cc

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Allies

Allies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nicky Deuce

Nicky Deuce

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Singing Nun

The Singing Nun

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mighty

The Mighty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Summer Scars

Summer Scars

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Kids World

Kids World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Talk of Angels

Talk of Angels

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
5 Days of War

5 Days of War

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Boyfriend's Back

My Boyfriend's Back

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killer Shrews

The Killer Shrews

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
High Freakquency

High Freakquency

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Born to Dance

Born to Dance

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fathers and Daughters

Fathers and Daughters

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Keanu

Keanu

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ride

Ride

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Good People

Good People

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Creepy Doll

The Creepy Doll

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Woman Who Loved Elvis

The Woman Who Loved Elvis

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cyborg X

Cyborg X

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Life on the Line

Life on the Line

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Stop-Loss

Stop-Loss

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rage of the Yeti

Rage of the Yeti

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Independent

The Independent

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Human Stain

The Human Stain

2003
×
★★
Read the review Edit this entry