Justin has logged 56 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
D.O.A.

D.O.A.

1980
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oklahoma City

Oklahoma City

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Gabi on the Roof in July

Gabi on the Roof in July

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Art and Craft

Art and Craft

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Whose Streets?

Whose Streets?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Comedian

Comedian

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Edit this entry  
11
Seventeen

Seventeen

1983
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Angela

Angela

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Obey Giant

Obey Giant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Poison

Poison

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anvil! The Story of Anvil

Anvil! The Story of Anvil

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
All the Real Girls

All the Real Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★½
Edit this entry  
05
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One of Us

One of Us

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★½
Edit this entry  
04
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry