Tucker has logged 120 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dating & New York

Dating & New York

2021
×
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sonny Boy

Sonny Boy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
05
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Making of Dog Day Afternoon

The Making of Dog Day Afternoon

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
2046

2046

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Body Double

Body Double

1984
×
★★½
Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
Santa Claws

Santa Claws

2014
×
½
Edit this entry  
05
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Edit this entry  
30
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
03
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★½
Edit this entry  
21
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Edit this entry