• The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • The Predator

    ½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Witch in the Window

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Climax

    ★★½

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Ghostland

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Level 16

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Hellraiser: Judgment

    ½

  • Winchester

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

  • Mandy

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • Hagazussa

  • Three Christs

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • mother!

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Mad Genius

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Evil Bong 666

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Power Rangers

    ★★★

  • Life

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Let Me Make You a Martyr

    ★★★

  • The Shallows

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Warcraft

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Raw

  • The Jungle Book

  • Don't Breathe

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Love Witch

  • 31

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★