• Krampus

    ★★★½

  • Bone Tomahawk

  • Crimson Peak

  • The Lady in the Van

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★★

  • Macbeth

    ★★★

  • Goosebumps

    ★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Chappie

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Unedited Footage of a Bear

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Seventh Son

    ★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • August: Osage County

    ★★★★

  • Curse of Chucky

    ★★★

  • Enemy

    ★★★

  • Riddick

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★★½

  • Gangster Squad

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Frankenweenie

    ★★½

  • The Lords of Salem

    ★★★★½

  • Byzantium

    ★★★★

  • Dredd

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Excision

  • American Mary

  • Prometheus

    ★★★

  • Dark Shadows

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

  • Hellraiser: Revelations

  • The Thing

    ★★★

  • Shame

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★★

  • The Bleeding House

    ★★★

  • Scream 4

    ★★★

  • Season of the Witch

    ★★

  • Beyond the Black Rainbow

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★

  • Machete

    ★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Rubber

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ½

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • The Crazies

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Confucius

    ★★★

  • Avatar

    ★★★★★

  • Where the Wild Things Are

    ★★★

  • Necromentia

    ★★★

  • The Collector

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Lo

    ★★★★★