• Marilyn Manson: Dead to the World

    ★★★★★

  • Great Expectations

    ★★★★★

  • Scream 2

    ★½

  • Mortal Kombat: Annihilation

    ★★★½

  • Gummo

    ★★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★★

  • Night of the Demons III

  • Event Horizon

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Perfect Blue

  • The Fifth Element

    ★★★½

  • Lost Highway

    ★★★★★

  • Black Circle Boys

    ★★½

  • Little Witches

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Mars Attacks!

    ★★★

  • The Crow: City of Angels

    ★★★

  • The Island of Dr. Moreau

    ★★★★★

  • Matilda

    ★★★★★

  • Independence Day

    ★★½

  • The Craft

    ★★★★★

  • Hellraiser: Bloodline

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★½

  • Twelve Monkeys

    ★★★★

  • Jumanji

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Hackers

    ★★★★

  • To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

    ★★★★★

  • Lord of Illusions

    ★★★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Casper

    ★★★

  • Copycat

    ★★★★

  • Speak of the Devil

    ★★★★★

  • Tammy and the T-Rex

    ★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★★★

  • Ed Wood

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Natural Born Killers

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • In the Mouth of Madness

    ★★★½

  • Night of the Demons 2

    ★★★★

  • The Crow

    ★★★★★

  • Brainscan

    ★★★★★

  • Serial Mom

    ★★★★★

  • Bloodlust: Subspecies III

    ★★★★★

  • Mrs. Doubtfire

    ★★★½

  • Addams Family Values

    ★★★★★

  • Cronos

    ★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • Skinner

  • Hocus Pocus

    ★★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Ninja Scroll

    ★★★★★

  • Hellmaster

    ★½

  • Home Alone 2: Lost in New York

  • Dracula

    ★★★★★

  • Army of Darkness

  • Candyman

    ★★★★★

  • Hellraiser III: Hell on Earth

    ★★★★★

  • Braindead

    ★★★★★

  • Death Becomes Her

    ★★★★★

  • Batman Returns

    ★★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Fried Green Tomatoes

    ★★★★★

  • Naked Lunch

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★★★

  • Freddy's Dead: The Final Nightmare

    ★★★★★

  • Subspecies

    ★★★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★