jacka.foley has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
Read the review Edit this entry  
18
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Appleseed

Appleseed

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dangerous Beauty

Dangerous Beauty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Farinelli

Farinelli

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blonde Venus

Blonde Venus

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cool World

Cool World

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prince - Sign o' the Times

Prince - Sign o' the Times

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry