Tuna 🌹 has logged 140 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
End of Days

End of Days

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★
Edit this entry  
24
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Edit this entry  
23
Marebito

Marebito

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Night Flier

The Night Flier

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★½
Edit this entry  
20
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lisa, Lisa

Lisa, Lisa

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Avenging Conscience: or 'Thou Shalt Not Kill'

The Avenging Conscience: or 'Thou Shalt Not Kill'

1914
×
★★★
Edit this entry  
15
Gothic

Gothic

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fearless Vampire Killers

The Fearless Vampire Killers

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Species

Species

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Deliver Us from Evil

Don't Deliver Us from Evil

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Eyes of the Broken Doll

Blue Eyes of the Broken Doll

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Feeding Frenzy

Feeding Frenzy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Edit this entry