• The Marvels

  • The 355

  • The Hating Game

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Dune

  • The Vandal

    ★★★★

  • No Sudden Move

  • Luca

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Daddy

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Ladies in Black

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★½

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Wonder

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Megan Leavey

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • A Dog's Purpose

    ★★★★½

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★