lucia has logged 19 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Vandal

The Vandal

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Daria in 'Is It Fall Yet?'

Daria in 'Is It Fall Yet?'

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Open Doors

The Open Doors

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry