Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Apples

Apples

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry