• Thelma

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Bend It Like Beckham

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Elysium

    ★★½

  • Oblivion

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Miss Congeniality

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Pippa

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Butterfly Effect

    ★★★★

  • 102 Dalmatians

    ★★½