• Men

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Contractor

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★½

  • A Very British Scandal

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Dean Martin: King of Cool

    ★★★

  • Swan Song

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • A Mouthful of Air

    ★★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Manor

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • Citizen Hearst

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Nuclear Family

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Julia

    ★★★½

  • Citizen Ashe

    ★★★

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Zone 414

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½