Sort by

Tyler has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The High Note

The High Note

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Out

Out

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blush

Blush

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry