Sort by
  • Air

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Rooney

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Normal People

  • Uncorked

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

  • 1917

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Booksmart

  • Honey Boy

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • mid90s

  • Beautiful Boy

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Mission: Impossible - Fallout

  • BlacKkKlansman

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Annihilation

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Hereditary

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

  • American Animals

  • Private Life

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • The Post

  • Phantom Thread

  • Last Flag Flying